FAQs

czyli odpowiadamy na
najczęściej zadawane pytania dotyczące gry „Boso przez świat”

Wysyłka

Kiedy będą wysyłane zamówienia z przedsprzedaży?

Gra jest w produkcji. Producent (polski, a nie chiński!) dostarczy gotowe gry do naszego magazynu w dniach 17-18 grudnia 2019. Firma logistyczna podjęła się zadania spakowania i wysłania zamówień tak, aby otrzymali je Państwo przed świętami Bożego Narodzenia.

Dlatego jedyną formą płatności jest płatność on-line i jedyną formą dostawy jest kurier – w celu usprawnienia procesu wysyłki. 

Dlaczego nie jest dostępna płatność za pobraniem?

Będzie dostępna po świętach, a przed świętami jest za mało czasu na realizowanie zamówień za pobraniem. Naszym priorytetem jest dostarczyć Państwu grę na prezenty. Aby usprawnić ten proces, musimy go maksymalnie uprościć. Co oznacza opłacone z góry zamówienia i jedna forma dostawy.

Płatność za pobraniem będzie dostępna w regularnej sprzedaży – od stycznia 2020.

Czy można zapłacić kartą kredytową?

Tak, w tej chwili można wybrać w opcjach TPay płatność za pośrednictwem PayPal i wtedy mamy wybór, czy korzystamy z konta PayPal, czy z karty (wtedy nie trzeba mieć konta). 

Jak mogę zapłacić, jeżeli nie mam konta bankowego?

Wybierając płatności on-line za pośrednictwem TPay, po przejściu na stronę wyboru banku, mamy też do wyboru druczek przelewu tradycyjnego, który można zrealizować na poczcie.

Czy będzie możliwa dostawa za pośrednictwem Poczty Polskiej?

Opcja dostawy za pośrednictwem Poczty Polskiej będzie dostępna w regularnej sprzedaży – od stycznia 2020.

Czy zostanę powiadomiony(a) o wysyłce zamówienia?

Oczywiście! Najpierw powiadomimy mailem, że gry są transportowane do naszego magazynu, a następnie otrzymają Państwo potwierdzenie nadania paczki firmą kurierską wraz z numerem listu przewozowego.

Czy mogę połączyć wysyłkę z innymi produktami ze Sklepu Kolonialnego?

Nie, gra w przedsprzedaży NIE JEST WYSYŁANA przez Sklep Kolonialny.

Gra jest w produkcji. Producent dostarczy gotowe gry do naszego magazynu w dniach 17-18 grudnia 2019. Firma logistyczna podjęła się zadania spakowania i wysłania zamówień tak, aby dotarły do kupujących przed świętami Bożego Narodzenia.

Sklep Kolonialny, mając też inne zamówienia, nie zdołałby w tak krótkim czasie zapewnić wysyłki gier.

Gry będą dostępne w Sklepie Kolonialnym od nowego roku.

Regularna sprzedaż

Kiedy gra będzie sprzedawana w trybie normalnym? (nie przedsprzedaż)

Od stycznia 2020 roku.

Czy gra będzie dostępna wyłącznie na stronie www.bosoprzezswiat.com ?

Nie, od stycznia 2020 roku gra będzie na pewno dostępna w trzech sklepach internetowych:
www.bosoprzezswiat.com
www.sklepkolonialny.com
www.twojemapy.com

Będziemy też pracować nad innymi kanałami sprzedaży.

Jaka będzie cena gry w regularnej sprzedaży?

Cena regularna gry to 250 zł.
Gra nigdy już nie będzie oferowana w cenie (179 zł) dostępnej tu i teraz, czyli wyłącznie w przedsprzedaży.

O grze

Czy gra "Boso przez świat" jest podobna do jakiejś innej gry planszowej?

Nie znamy żadnej takiej gry, do której można by porównać grę „Boso przez świat” (rynek gier planszowych jest dość duży, więc nie można na 100% wykluczyć takiej możliwości).
Spotkaliśmy się z pytaniami, czy nie jest podobna do gry „Wsiąść do pociągu: Dookoła świata”?
Nie. Te gry łączy jedynie plansza w postaci mapy świata i początkowe rozdanie 6 kart graczom. Zasady tych gier są jednak zupełnie różne.
Nie zżynaliśmy z nikogo, nie inspirowaliśmy się innymi, nie kupiliśmy gotowego algorytmu – napisaliśmy tę grę od nowa, sami, a potem testowaliśmy przez kilka lat. To… ryzykowne, ale lubimy ryzyko. Jesteśmy graczami i lubimy hazard.

Co z regrywalnością?

Czy chodzi o to, czy gra nie nudzi się po dwóch rozgrywkach?
Jak podkreślamy: nie jest to quiz. Na kartach skojarzeń znajdziemy – owszem – mnóstwo wiedzy ze świata, ale jest ona jedynie dodatkiem urozmaicającym rozgrywkę. Nie odpowiada się na żadne pytania, chyba, że się chce to robić towarzysko (opcja zabawy kartami, np. polegająca na zagadywanie współgraczy o jakieś skojarzenia).

Karty z trasami zapewniają kilkaset różnych kombinacji, przy czym trasę też przechodzi się w dowolnie wybranej kolejności.

371 kart skojarzeń zapewnia, że nie powielają się one zbyt często (w czasie rozgrywki zużywa się tylko ich mniejszą część), a wymagają ciągłego dostosowania rozgrywki do pojawiających się w grze kart i tras innych graczy.

Krótko mówiąc: jeżeli komuś przypadnie do gustu, to nie powinna znudzić się zbyt szybko 🙂

Do kogo skierowana jest gra?

Gra „Boso przez świat” to gra towarzyska. Nie jest banalna, ale też nie jest nadmiernie złożona. Wymyślaliśmy ją z przeznaczeniem na rodzinne weekendy lub na spotkania ze znajomymi. 

Jest tak skonstruowana, że nie ma znaczenia, czy jeden z graczy świetnie zna geografię, a inni nie bardzo. Gracz lepiej orientujący się w mapie świata może pomagać, to nie ma wpływu na rozgrywkę.  A może zrobicie wyścigi, kto pierwszy znajdzie to Tobago z karty? Przyda się karta Tobago, czy nie?

Dlaczego nie ma żadnych recenzji tej gry w sieci?

Proces produkcyjny (zarówno dopracowanie kart i optymalizacja planszy, jak i przygotowanie do druku i sama produkcja w fabryce) niezmiernie nam się wydłużył. WC lubi doskonałość, więc cyzelował – piłował i poprawiał nawet… duperele.
W efekcie plan wysłania gier do blogerów i recenzentów poszedł w kąt, gdyż gotowe gry ujrzą światło dzienne w połowie grudnia, a na ręcznie robionym prototypie można sobie sprawdzać grę, ale to jednak nie to samo co profesjonalnie wydany produkt.

Jest jeszcze jeden powód – z koncepcją gry „Boso…” zwracały się do WC różne firmy. Duże, z zapleczem i zasobami. Proponowali zmianę grafiki na grach już istniejących – miało być sprawdzone, chcieli wypuścić coś znanego w nowej szacie „Boso…”. WC nie chciał, bo uważał, że mu to zepsuje nazwisko, gdy ludzie ocenią, że jego gra „Boso…” jest przerobioną wersją czegoś istniejącego. Dlatego pracowaliśmy samodzielnie i w ukryciu. Konspiracja oznaczała brak recenzji. Ale ponieważ wierzymy, że gra świetnie sprawdzi się w świąteczne dni i ferie, poszliśmy na żywioł.

Gdy już będzie na rynku, pojawią się też recenzje.

Nie lubię kupować w ciemno, więc nie będzie dla mnie promocji?

Na stronie opisującej grę znaleźć można instrukcję w formacie PDF, która objaśnia zasady rozgrywki.

A gdy wypiszą się mazaki dołączone do gry?

Są to zwykłe mazaki do tablic suchościerlanych, więc są powszechnie dostępne. Jednak aby zapewnić posiadaczom gry tę samą jakość i grubość mazaków, będziemy mieć w ofercie mazaki tego samego polskiego producenta (w dobrej cenie).

Tablice suchościeralne czasami trudno wytrzeć. Czy nie zostaną smugi na planszy?

Ślad mazaka pozostawiony na dłużej na planszy może istotnie zaschnąć.

Wtedy wystarczy użyć zwykłego płynu do mycia szyb lub uniwersalnego płynu do sprzątania i wszelkie smugi schodzą z planszy.

Nadal mają Państwo pytania?

Odpowiemy pod adresem: gra@bosoprzezswiat.com

               

Pin It on Pinterest

Share This