FAQs

czyli odpowiadamy na
najczęściej zadawane pytania dotyczące gry „Boso przez świat”

Dostępność gry i akcesoriów

Gdzie można kupić grę?

Aktualnie gra dostępna jest Sklepie Kolonialnym oraz na stronie TwojeMapy.com

Gra jest już też dostępna w dystrybucji, a więc można ją znaleźć w sklepach sprzedających gry planszowe oraz w empikach.

Czy można kupić dodatkowe mazaki?

O grze

Czy gra "Boso przez świat" jest podobna do jakiejś innej gry planszowej?

Nie znamy żadnej takiej gry, do której można by porównać grę „Boso przez świat” (rynek gier planszowych jest dość duży, więc nie można na 100% wykluczyć takiej możliwości).
Spotkaliśmy się z pytaniami, czy nie jest podobna do gry „Wsiąść do pociągu: Dookoła świata”?
Nie. Te gry łączy jedynie plansza w postaci mapy świata i początkowe rozdanie 6 kart graczom. Zasady tych gier są jednak zupełnie różne.
Nie zżynaliśmy z nikogo, nie inspirowaliśmy się innymi, nie kupiliśmy gotowego algorytmu – napisaliśmy tę grę od nowa, sami, a potem testowaliśmy przez kilka lat. To… ryzykowne, ale lubimy ryzyko. Jesteśmy graczami i lubimy hazard.

Co z regrywalnością?

Czy chodzi o to, czy gra nie nudzi się po dwóch rozgrywkach?
Jak podkreślamy: nie jest to quiz. Na kartach skojarzeń znajdziemy – owszem – mnóstwo wiedzy ze świata, ale jest ona jedynie dodatkiem urozmaicającym rozgrywkę. Nie odpowiada się na żadne pytania, chyba, że się chce to robić towarzysko (opcja zabawy kartami, np. polegająca na zagadywanie współgraczy o jakieś skojarzenia).

Karty z trasami zapewniają kilkaset różnych kombinacji, przy czym trasę też przechodzi się w dowolnie wybranej kolejności.

371 kart skojarzeń zapewnia, że nie powielają się one zbyt często (w czasie rozgrywki zużywa się tylko ich mniejszą część), a wymagają ciągłego dostosowania rozgrywki do pojawiających się w grze kart i tras innych graczy.

Krótko mówiąc: jeżeli komuś przypadnie do gustu, to nie powinna znudzić się zbyt szybko 🙂

Do kogo skierowana jest gra?

Gra „Boso przez świat” to gra towarzyska. Nie jest banalna, ale też nie jest nadmiernie złożona. Wymyślaliśmy ją z przeznaczeniem na rodzinne weekendy lub na spotkania ze znajomymi. 

Jest tak skonstruowana, że nie ma znaczenia, czy jeden z graczy świetnie zna geografię, a inni nie bardzo. Gracz lepiej orientujący się w mapie świata może pomagać, to nie ma wpływu na rozgrywkę.  A może zrobicie wyścigi, kto pierwszy znajdzie to Tobago z karty? Przyda się karta Tobago, czy nie?

Pytania dotyczące rozgrywki?

Na niektóre pytania odpowiadamy w artykule:

Pytania dotyczące rozgrywki

Jeżeli nie ma tutaj odpowiedzi, proszę pytać mailem: gra@bosoprzezswiat.com

Rozbudowa gry?

Pracujemy nad alterantywnymi rozgrywkami, aby mogli Państwo jeszcze ciekawiej spędzać czas na grze i dłużej się nią cieszyć.

Sprawdzone pomysły będzimy publikować w artykułach. Jeżeli mają Państwo swoje propozycje, chętnie poczytamy 🙂 Zapraszamy do kontaktu!

Tablice suchościeralne czasami trudno wytrzeć. Czy nie zostaną smugi na planszy?

Ślad mazaka pozostawiony na dłużej na planszy może istotnie zaschnąć.

Wtedy wystarczy użyć zwykłego płynu do mycia szyb lub uniwersalnego płynu do sprzątania i wszelkie smugi schodzą z planszy.

Nadal mają Państwo pytania?

Odpowiemy pod adresem: gra@bosoprzezswiat.com

               

Pin It on Pinterest

Share This